اظهار – بیان کودکان تحقیقات بارداری سرطان خون

اظهار – بیان: کودکان تحقیقات بارداری سرطان خون اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دلواپس بیماری‌های مسری نباشید , اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: زائران حج امسال دلواپس مبتلا شدن به بیماری‌های مسری نباشند؛ آیا که این وزارتخانه با هماهنگی شرکت حج و

دلواپس بیماری‌های مسری نباشید , اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج

اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج؛ دلواپس بیماری های مسری نباشید

عبارات مهم : کشورها

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: زائران حج امسال دلواپس مبتلا شدن به بیماری های مسری نباشند؛ آیا که این وزارتخانه با هماهنگی شرکت حج و زیارت برنامه ریزی های بهداشتی مورد نیاز را انجام داده است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا راجع به آمادگی وزارت بهداشت در خصوص فراهم کردن خدمات بهداشتی جهت زائرین حج گفت: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت از چهار ماه قبل برنامه ریزی های بهداشتی مورد نیاز را با هماهنگی هیات پزشکی حج و زیارت شروع کرده هست؛ به این ترتیب افرادی که به مناسک حج مشرف می شوند با اطمینان خاطر به سفر بروند و دلواپس مبتلا شدن به بیماریهای مسری نباشند. یک تیم بهداشتی از سوی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت نیز به حج عزیمت کرده و در دو شهر مکه و مدینه مستقر خواهد شد.

دلواپس بیماری‌های مسری نباشید , اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج

وی ادامه داد: این تیم بهداشتی نقش رابط بین وزارت بهداشت و هیات پزشکی حج را برعهده دارد و علاوه بر آموزش زائرین و کمک به کارها کنترلی بهداشتی، به طور مداوم با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در تماس است و تبادل اطلاعات می کند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت همچنین اضافه کرد: مبنای کارها پیشگیرانه وزارت بهداشت گزارش هایی است که شرکت جهانی بهداشت جهت کشورها ارسال می کند. این شرکت بر اساس این گزارشها از کشورها می خواهد تا زائرین خود را نسبت به پیشگیری از بیماری های واگیر آگاه کرده و زمینه آموزشهای موردنیاز را فراهم کند تا آنها قبل ازعزیمت طی ایام حج و بعداز بازگشت از آن سلامت خود را حفظ کنند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: زائران حج امسال دلواپس مبتلا شدن به بیماری‌های مسری نباشند؛ آیا که این وزارتخانه با هماهنگی شرکت حج و

وی افزود: شرکت بهداشت جهانی در آخرین گزارشی که به کشورها فرستاده است راجع به بعضی امراض مانند مرس (mers)، کرونا ویروس خاورمیانه، وبا، اسهال و بعضی از بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن توصیه هایی کرده هست. جهت پیشگیری از این بیماریها نیز کارها و هماهنگی های مورد نیاز با هیات پزشکی حج انجام شده است هست. شرکت بهداشت جهانی از کشورها خواسته است تا در خصوص پیشگیری از بیماریها آموزش ببینند و کارها مراقبتی را در مورد آنها زیاد کردن دهند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: تا آنجا که اطلاع داریم عربستان سعودی درمورد تمهیدات موردنیاز کارها مورد نیاز را جهت پیشگیری از بیماریها فراهم کرده هست. ما نیز آمادگی هرگونه همکاری را در این زمینه داریم.

واژه های کلیدی: کشورها | بهداشت | بیماری | بهداشتی | هماهنگی | پیشگیری | پیشگیری از بیماری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs